چه تکنولوژی می‌خواهید یاد بگیرید؟

نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

آپدیت روزانه

بیش از 1500 مطلب آموزشی

نیازهای روز

راه‌های موجود جهت نمایش عکس در استیمول‌سافت

کامپوننت Image در نرم‌افزار گزارش گیری استیمول‌سافت از جمله محبوب‌ترین کامپوننت‌ها است که جهت نمایش عکس بکار گرفته می‌شود، در این پست قصد داریم راه‌های متفاوت جهت نمایش عکس با استفاده از این کامپوننت را آموزش دهیم.

راه‌های موجود جهت نمایش عکس:

  • ذخیره عکس به صورت کد در خود فایل استیمول‌سافت
  • نمایش از طریق پایگاه‌ داده
  • متغیرها
  • لینک
  • انتخاب فایل بر روی سیستم

ذخیره عکس به صورت کد در خود فایل استیمول‌سافت:

اگر نیاز به تغییر لوگو، آرم یا ... به صورت بازه زمانی کم نباشد بهترین روشی است که می‌توان انتخاب نمود، عدم نیاز به فایل فیزیکی عکس کنار فایل گزارش از امتیازهای این آیتم انتخابی است که به صورت Base64 در کد صفحه قرار خواهد گرفت. بعد از انتخاب عکس نرم افزار استیمول‌سافت آن را به Base64 تبدیل نموده و در متد InitializeComponent جای خواهد داد؛ موقع لود فایل با فراخوانی InitializeComponent مقدار Base64 با کمک متد StringToImage در کلاس StiImageConverter به صورت عکس نمایان خواهد شد.

کلاس StiImageConverter در فضانام Stimulsoft.Base.Drawing و فایل Stimulsoft.Base.dll قابل دسترس است که البته برای دسترسی نیاز به Version: 2012.2.1400.0 استیمول‌سافت خواهد بود، این کلاس با کلمه کلیدی sealed مهروموم شده که قادر به ارث‌بری از آن نخواهید بود.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص اعضا کلاس اینجا کلیک کنید.

نمایش از طریق پایگاه داده:

این آیتم یکی از پرکاربردترین بخش‌های است که به آن نیاز خواهید داشت، نمایش کلیه اطلاعات + عکس پرسنلی کارکنان شرکت، فرم مرخصی + تصویر شخص یا ... که نیاز است تصویر از پایگاه داده خوانده شود مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

متغیرها:

در صورت عدم دسترسی یا نیاز یک فایل گزارش به پایگاه داده می‌توان از طریق خود نرم افزار اقدام به ارسال عکس به فایل گزارش نمود. راه دیگر در این خصوص برنامه نویس علاوه بر ارسال تصویر از طریق خود نرم افزار می‌تواند این قابلیت را برای مشتری فراهم نماید که زمان مشاهده فایل گزارش همان لحظه تصویر توسط کاربر نهایی از سیستم انتخاب و در مکان مشخص فایل گزارش نمایش داده شود.

لینک:

نمایش عکس از طریق لینک که قادر هستید آن را از پایگاه داده، متغیرها یا ... فراخوانی نمود.

انتخاب فایل بر روی سیستم:

پایه‌ترین روش جهت انتخاب عکس و استفاده از آن در فایل گزارش گیری است که می‌توان استفاده نمود، از معایب استفاده از این روش وابستگی فایل گزارش به فایل عکس می‌باشد.

مثال:

نرم‌ افزار گزارش‌گیری استیمول‌سافت را اجرا نماید، از بخش ابزارها کامپوننت Image را با دو بار کلیک کنید:

دیالوگ زیر برای شما نمایان خواهد شد:

اکنون با توجه به روش‌های توضیح داده شده یکی از آنها را انتخاب و در پایان بر روی دکمه ok کلیک کنید.

تنظیمات:

برای اعمال تنظیمات بر روی کامپوننت کلیک راست نموده و آیتم Properties را کلیک کنید.

در این پنجره قادر هستید تنظیمات دلخواه خود را بر روی این کامپوننت اعمال کنید.

امید نصری