چه تکنولوژی می‌خواهید یاد بگیرید؟

نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

آپدیت روزانه

بیش از 1500 مطلب آموزشی

نیازهای روز

فرمت واحدهای پولی در استیمول‌سافت

گزارش گیری یک امر مهم برای ساخت نرم‌افزارهای بزرگ است. نرم‌افزارهای زیادی برای گزارش گیری ارائه شده‌اند که می‌توان یکی از بهترین آنها را استیمول سافت دانست. در پیاده سازی گزارش گیری، بخش مهمی که باید به آن توجه شود نمایش فرمت صحیح واحدهای پولی است که در این پست با استفاده از نرم‌افزار استیمول سافت قصد داریم نماشی فرمت صحیح واحدهای پولی بپردازیم.

در اینجا با نحوه استفاده از Variables آشنا شدید، این مقدار متغیر جهت نمایش فرمت پولی می‌تواند از هر جای دریافت شود و نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد نوع آن خواهد بود که لازم است نوع متغیر حتما عددی(int, Decimal, long و...) در نظر گرفت.

در تصویر بالا یک متغیر ایجاد و بر روی صفحه با مقدار پیشفرض 1000000 قرار قرار گرفته است. حال لازم است بر روی متغیر کلیک راست نموده و گزینه Properties کلیک کنید.

در تب Properties بر روی گزینه‌های بیشتر Text Format کلیک کنید تا دیالوگ Format نمایان شود.

در دیالوگ باز شده بر روی تب Currency که مخفف واحد پولی است کلیک کنید. تیک چک باکس Use Local Setting را بردارید تا پنل‌ها جهت ویرایش آزاد شوند.

فیلد Decimal Digits و Group Size را بر روی عدد 3 قرار داده تا متغییر سه واحد از هم جدا شوند. برای سیمبول جدا کننده، مقدار Decimal Separator و Group Separator رو تعیین کنید.

فیلد Currency Symbol را می‌توان با کاراکتر ریال مقدار دهی نمود که در خروجی نمایان خواهد شد.

نکته: با هر بار ویرایش تغییرات Currency Format تغییرات قبلی از بین خواهد رفت و لازم است مجدد تغییرات اعمال شود.

خروجی نهایی:

امید نصری